اگر برای تقسیم سهام با شریکتان به دنبال یک فرمول مشخص می‌گردید، آن را نخواهید یافت، چنین فرمولی وجود ندارد! برای تعیین درصد سهام بین بنیان‌گذاران استارتاپ، به موارد زیر دقت کنید:

  • آنچه در تعیین سهام مهم است، میزان مشارکت هر یک از افراد در «اجرا» و موفقیت نهایی استارتاپ است. داشتن ایده تقریباً «هیچ» اهمیتی ندارد و شخصی صرفا به خاطر اینکه ایده اولیه را او مطرح کرده است، مستحق دریافت سهام نخواهد بود.
  • برای تعیین نسبت سهام، باید نسبت اثرگذاری هر یک از بنیانگذاران در اجرا، وزن‌کشی شود! میزان تخصص مرتبط افراد، روابط کاری، توانایی افراد در جذب منابع و سرمایه، خاص بودن وکمیاب بودن تخصص آن‌ها، میزان وقت‌گذاری و… از جمله عوامل مؤثر در وزن اثرگذاری هر فرد است.
  • جایگزینی: برای ارزیابی عامل بالا، می‌توانید برعکس به موضوع نگاه کنید: اگر فلانی وسط کار، کار را رها کند و برود، چقدر به کار استارتاپ لطمه وارد می‌شود؟ جایگزین کردن فرد دیگری به جای وی در استارتاپ، چقدر سختی و هزینه دارد؟
  • ریسک‌پذیری: عامل مهم دیگر در تعیین سهم هر شریک، میزان ریسک‌پذیری هر فرد است. برای مثال فردی که از روز اول به صورت تمام وقت در استارتاپ وقت می‌گذارد و فرصتهای دیگر کسب درآمد را از دست می‌دهد، نسبت به فردی که تا مدتی به صورت پاره وقت در استارتاپ وقت می‌گذارد و در کنار آن شغل خود را حفظ می‌کند، ریسک بیشتری را پذیرفته است.
  • شناخت قبلی بنیانگذاران از تخصص، میزان تعهد کاری، کارآیی و اثرگذاری همدیگر، تأثیر جدی بر دوام توافقات فی ما بین دارد.
  • همچنین می‌توانید به جای یک توافق نهایی در ابتدای کار، تعهدات و نقش مورد انتظار از هر فرد را دقیق مکتوب کنید و برای ارزیابی آن سنجه تعیین کنید. در این رویکرد (Vesting) هر یک از شرکا به مرور زمان و بر اساس تحقق اهداف تعیین شده برای وی، صاحب سهام می‌شود.

دیدگاه‌های مختلف دیگری نیز برای تقسیم سهام بین بنیان‌گذاران وجود دارد. برخی از این دیدگاه‌ها را می‌توانید در مطلب زیر ببینید:

مطلبی از Michael Seibel مدیر عامل Y Combinator که اعتقاد دارد سهام باید بین بنیانگذاران به صورت مساوری تقسیم شود. به نظرم در مورد اعلب استارتاپ‌ها، حق با مایکل است، اما در مورد همه نه:

اگر موافق تقسیم سهام برابر نیستید، ابزارهای آنلاین زیر به تعیین محدوده‌ای از ترکیب سهام بین بنیان‌گذاران کمک می‌کند: